Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jakub krako

Výsledky – druhý obrovský slalom:

MUŽI:

zrakovo postihnutí: 1. Jakub Krako / navádzač Martin Motyka (SR) 1:44,97 min, 2. Valerij Redkozubov / Viačeslav Molodcov (Rus.) +0,02 s, 3. Beda Zimmermann /Doriano Bergamin (Švaj.) +7,40, … Michal Beladič / Filip Švidroň (SR) – nedokončili 2. kolo

SESTRIERE 12. januára (WEBNOVINY) – Trojnásobný paralympijský víťaz z Vancouveru 2010 v alpských lyžiarskych disciplínach, zrakovo postihnutý Jakub Krako zvíťazil aj v druhom obrovskom slalome Európskeho pohára zdravotne postihnutých športovcov v talianskom stredisku Sestriere.

Zopakoval si tak prvenstvo z predchádzajúceho dňa. Spoločne s navádzačom Martinom Motykom boli po prvom kole na druhom mieste, v druhej jazde triumfovali a v súčte časov o dve stotiny sekundy (0,02 s) predstihli Rusa Valerija Redkozubova s navádzačom Viačeslavom Molodcovom.

Ďalší slovenský zrakovo postihnutý zjazdár Michal Beladič s navádzačom Filipom Švidroňom opäť preteky nedokončili, tentoraz stroskotali v druhom kole. Telesne postihnutý Martin France obsadil vo svojej kategórii 9. miesto.

Preteky EP v Sestriere pokračujú dvoma slalomami. Slovensko reprezentujú lyžiari z klubu Pegas Remata.