Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
29. decembra 2017 13:21 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Zostatky emisií kótovaných akcií ku koncu septembra vzrástli

Celková trhová kapitalizácia tak ku koncu septembra dosiahla úroveň 4,484 mld. eur.

Ku koncu septembra tohto roka stúpli zostatky emisií kótovaných akcií oproti predchádzajúcemu štvrťroku o 11,4 mil. eur. Pod tento vývoj sa podľa Národnej banky Slovenska podpísal nárast zostatku emisií úverových inštitúcií o 21,7 mil. eur. V sektore poisťovní sa zostatky emisií oproti predchádzajúcemu štvrťroku nezmenili a v sektore nefinančných spoločností poklesli o 10,3 mil. eur. Celková trhová kapitalizácia tak ku koncu septembra dosiahla úroveň 4,484 mld. eur.

Podľa sektorovej klasifikácie mali najväčší podiel na trhovej kapitalizácii podľa centrálnej banky úverové inštitúcie s podielom 54,86 %. V peňažnom vyjadrení to bol na konci septembra objem 2,46 mld. eur. Nefinančné spoločnosti mali podiel 45,14 % pri sume 2,024 mld. eur. Ostatné sektory sú z hľadiska ich podielu podľa Národnej banky Slovenska nevýznamné.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame