Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco
29. júna 2018 15:51 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Zostatky emisií kótovaných akcií ku koncu marca vzrástli

Pod tento vývoj sa podpísal nárast zostatku emisií úverových inštitúcií.

Ku koncu marca tohto roka stúpli zostatky emisií kótovaných akcií oproti predchádzajúcemu štvrťroku o 47 mil. eur. Pod tento vývoj sa podľa Národnej banky Slovenska podpísal nárast zostatku emisií úverových inštitúcií o 121,3 mil. eur. V sektore poisťovní sa zostatky emisií oproti predchádzajúcemu štvrťroku nezmenili a v sektore nefinančných spoločností poklesli o 74,3 mil. eur. Celková trhová kapitalizácia tak ku koncu marca dosiahla úroveň 4,587 mld. eur.

Podľa sektorovej klasifikácie mali najväčší podiel na trhovej kapitalizácii podľa centrálnej banky úverové inštitúcie s podielom 58,12 %. V peňažnom vyjadrení to bol na konci marca objem 2,666 mld. eur. Nefinančné spoločnosti mali podiel 41,88 % pri sume 1,921 mld. eur. Ostatné sektory sú z hľadiska ich podielu podľa Národnej banky Slovenska nevýznamné.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies