Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dôchodky
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
29. mája 2015 10:25 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Zmluvu o dôchodku z 2. piliera podpísalo 180 sporiteľov

O vyplácanie penzie z druhého piliera požiadalo 530 sporiteľov.

O vyplácanie dôchodku z druhého penzijného piliera požiadalo od začiatku roka do 28. mája 2015 spolu 530 sporiteľov. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne (SP) Peter Višváder. Zmluvu so životnou poisťovňou o výplate dôchodku z druhého piliera podľa neho podpísalo 180 občanov. Sporiteľ si podľa hovorcu SP nemusí vybrať z ponuky dôchodkov a môže požiadať o dôchodok zo sporivého piliera kedykoľvek neskôr. Tento rok môže o dôchodok z druhého piliera požiadať približne tritisíc sporiteľov, ktorí dosiahnu dôchodkový vek.

Od začiatku tohto roka môžu prví sporitelia požiadať o vyplácanie dôchodku z druhého penzijného piliera. Keďže sa ruší podmienka minimálne desiatich rokov sporenia v druhom pilieri, jedinou podmienkou pre vyplácanie prostriedkov zo sporivého piliera je dosiahnutie dôchodkového veku. Dôchodky z druhého piliera budú ľuďom vyplácať Allianz – Slovenská poisťovňa, poisťovňa Union a poisťovňa Generali.

Ponuku na vyplácanie doživotného dôchodku od životných poisťovní dostane sporiteľ cez centrálny elektronický ponukový systém, ktorý spravuje Sociálna poisťovňa. Žiadať o doživotnú penziu v rámci tohto systému je povinné pre všetkých sporiteľov. Ponuka od jednotlivých životných poisťovní je platná 30 dní.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame