Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zmluvu o dôchodku z 2. piliera podpísalo 180 sporiteľov

Dôchodky
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

O vyplácanie penzie z druhého piliera požiadalo 530 sporiteľov.

O vyplácanie dôchodku z druhého penzijného piliera požiadalo od začiatku roka do 28. mája 2015 spolu 530 sporiteľov. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne (SP) Peter Višváder. Zmluvu so životnou poisťovňou o výplate dôchodku z druhého piliera podľa neho podpísalo 180 občanov. Sporiteľ si podľa hovorcu SP nemusí vybrať z ponuky dôchodkov a môže požiadať o dôchodok zo sporivého piliera kedykoľvek neskôr. Tento rok môže o dôchodok z druhého piliera požiadať približne tritisíc sporiteľov, ktorí dosiahnu dôchodkový vek.

Od začiatku tohto roka môžu prví sporitelia požiadať o vyplácanie dôchodku z druhého penzijného piliera. Keďže sa ruší podmienka minimálne desiatich rokov sporenia v druhom pilieri, jedinou podmienkou pre vyplácanie prostriedkov zo sporivého piliera je dosiahnutie dôchodkového veku. Dôchodky z druhého piliera budú ľuďom vyplácať Allianz – Slovenská poisťovňa, poisťovňa Union a poisťovňa Generali.

Ponuku na vyplácanie doživotného dôchodku od životných poisťovní dostane sporiteľ cez centrálny elektronický ponukový systém, ktorý spravuje Sociálna poisťovňa. Žiadať o doživotnú penziu v rámci tohto systému je povinné pre všetkých sporiteľov. Ponuka od jednotlivých životných poisťovní je platná 30 dní.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 29. mája 2015 10:25Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...