Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Janet Yellen, Fed, Americká centrálna banka
Šéfka Federálneho rezervného systému Janet Yellenová. SITA/AP Photo/Susan Walsh.
11. februára 2016 8:46 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zmena kurzu politiky amerického Fedu je nepravdepodobná

Americkým zákonodarcom to povedala šéfka Fedu Janet Yellenová.

Je nepravdepodobné, že americký Federálny rezervný systém (Fed) zmení plány týkajúce sa zvyšovania úrokových sadzieb v tomto roku. Volatilné trhy a neistota okolo čínskej ekonomiky však zvyšuje riziká pre americkú ekonomiku. Americkým zákonodarcom to povedala šéfka Fedu Janet Yellenová.

„Nemyslím si, že Rada pre rozpočtovú komisiu sa čoskoro dostane do situácie, keď bude nevyhnutné znížiť sadzby,“ povedala Yellenová. „Vždy existuje riziko recesie… a globálny finančný vývoj by mohol spôsobiť spomalenie ekonomiky,“ doplnila. Zároveň predpokladá, že hospodársky rast USA umožní americkej centrálnej banke napĺňať plán „postupného“ zvyšovania sadzieb. Jej stanovisko však necháva možnosti otvorené.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies