Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisky finančných podnikov v tomto roku klesajú

Graf pokles
Ilustračné foto. cooldesign/FreeDigitalPhotos.net

Podľa údajov Štatistického úradu SR dosiahol zisk finančných korporácií na Slovensku v treťom štvrťroku necelých 142 mil. eur.

Finančné spoločnosti pôsobiace na slovenskom trhu ukončili tretí štvrťrok tohto roka so ziskom 141,7 mil. eur. Medziročne to znamenalo pokles o takmer 330 mil. eur. Informoval o tom Štatistický úrad SR. Na medziročnom znížení zisku finančných korporácií sa pritom podľa štatistikov podieľali poisťovacie korporácie a penzijné fondy a ostatní finanční sprostredkovatelia, ktorí prešli medziročne zo zisku do straty. „Hospodárenie negatívne ovplyvnil aj pokles zisku peňažných finančných inštitúcií,“ uvádza Štatistický úrad

Doterajšie výsledky sú o tretinu nižšie ako vlani
Za celých prvých deväť mesiacov tohto roka tak finančné korporácie vykázali zisk na úrovni 1,036 mld. eur. V porovnaní s prvými troma štvrťrokmi minulého roka tak zisk vo finančných spoločnostiach klesol o 33 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 4. decembra 2015 11:21Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...