Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf pokles
Ilustračné foto. cooldesign/FreeDigitalPhotos.net
4. decembra 2015 11:21 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Zisky finančných podnikov v tomto roku klesajú

Podľa údajov Štatistického úradu SR dosiahol zisk finančných korporácií na Slovensku v treťom štvrťroku necelých 142 mil. eur.

Finančné spoločnosti pôsobiace na slovenskom trhu ukončili tretí štvrťrok tohto roka so ziskom 141,7 mil. eur. Medziročne to znamenalo pokles o takmer 330 mil. eur. Informoval o tom Štatistický úrad SR. Na medziročnom znížení zisku finančných korporácií sa pritom podľa štatistikov podieľali poisťovacie korporácie a penzijné fondy a ostatní finanční sprostredkovatelia, ktorí prešli medziročne zo zisku do straty. „Hospodárenie negatívne ovplyvnil aj pokles zisku peňažných finančných inštitúcií,“ uvádza Štatistický úrad

Doterajšie výsledky sú o tretinu nižšie ako vlani
Za celých prvých deväť mesiacov tohto roka tak finančné korporácie vykázali zisk na úrovni 1,036 mld. eur. V porovnaní s prvými troma štvrťrokmi minulého roka tak zisk vo finančných spoločnostiach klesol o 33 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies