Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Credit Suisse
Ilustračné foto. SITA/Walter Bieri/Keystone via AP
2. novembra 2017 12:11 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisky banky Credit Suisse sa takmer šesťnásobne zvýšil

Peňažný ústav za tretí štvrťrok vykázal čistý zisk 244 mil. švajčiarskych frankov.

Švajčiarska banka Credit Suisse v treťom kvartáli dosiahla takmer šesťnásobné medziročné zvýšenie čistého zisku. Prispel k tomu „veľmi silný“ výkon jej divízie správy majetku a pokračujúce znižovanie nákladov. Čistý zisk banky za júl až september stúpol na sumu 244 mil. švajčiarskych frankov (CHF) z úrovne 41 mil. CHF, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka. Upravené čisté tržby banky v treťom štvrťroku oslabili o 2 percentá na 5 mld. CHF.

Credit Suisse predpokladá výrazný rast globálnej ekonomiky v štvrtom kvartáli, čo by mohlo podporiť jej výsledky napriek politickej neistote. Banka očakáva, že jej divízia správy majetku zostane silná. Credit Suisse je v súčasnosti viac ako v polovici realizácie svojho trojročného reštrukturalizačného plánu a v treťom kvartáli dosiahla úspory v sume približne 400 mil. CHF.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame