Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
7. júna 2019 11:28 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Ziskovosť VÚB Leasingu vlani stúpla

Firma uzatvorila v minulom roku nové obchody za viac ako 300 mil. eur.

Spoločnosť VÚB Leasing dosiahla v minulom roku čistý zisk 4,28 mil. eur. Podľa zverejnených informácií medziročne stúpol o viac ako polovicu. Rok predtým bola firma totiž v zisku 2,7 mil. eur. „Rok 2018 bol pre nás nielen náročný z hľadiska stanovených cieľov v rôznych oblastiach, ale aj ambiciózny z pohľadu obchodných a finančných plánov. Uplynulý rok bol aj rokom dynamickým, čo sa prejavilo aj na celkových výsledkoch našej spoločnosti,“ uviedla spoločnosť vo výročnej správe.

Firma prefinancovala v minulom roku hnuteľné a nehnuteľné predmety v obstarávacích cenách vo výške 300,5 mil. eur. Objem nových obchodov stúpol medziročne o 4 %. K rastu prispeli najmä komodity strojárstva a strojov pre poľnohospodárstvo, v stavebníctve to bol pokles. V oblasti financovania lodí, lietadiel a železničných vozidiel spoločnosť evidovala pokles o 12 %. Pri osobných vozidlách zaznamenala nárast o 3 %. V oblasti financovania nehnuteľných predmetov to bol rast o 6 %.

O spoločnosti

Firma VÚB Leasing, pôvodne B.O.F., vznikla vo februári 1991. Majoritný akcionár, Prvá slovenská investičná skupina, predal v roku 2007 svoj 70-percentný podiel VÚB banke. Na VÚB Leasing sa spoločnosť premenovala v septembri 2008. VÚB banka začiatkom februára 2010 odkúpila od Prvej slovenskej investičnej skupiny zvyšných 30 % akcií spoločnosti VÚB Leasing a stala sa tak jej 100-percentným vlastníkom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame