Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit v Taliansku
Ilustračné foto. UniCredit
8. novembra 2018 11:05 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk UniCredit poškodila rezerva na urovnanie obvinenia z porušenia sankcií voči Iránu

Čistý zisk talianskej banky v treťom kvartáli klesol na 29 mil. eur z úrovne 2,8 mld. eur pred rokom, dôvodom bolo aj zaúčtovanie odpisov 741 mil. eur, prevažne na pokrytie potenciálneho urovnania s USA.

Talianska banka UniCredit v treťom kvartáli zvýšila rezervy na urovnanie obvinenia, že porušila americké sankcie voči Iránu. Zisk banky za júl až september klesol o 99 percent. UniCredit za tretí kvartál vykázala čistý zisk 29 mil. eur, pričom v rovnakom období vlaňajška bol na úrovni 2,8 mld. eur. Banka v treťom štvrťroku zaúčtovala odpisy v sume 741 mil. eur, prevažne na pokrytie potenciálneho urovnania s USA.

Spojené štáty americké už od roku 2012 prešetrujú, či minulé transakcie UniCredit týkajúce sa iránskych firiem boli v rozpore s americkými sankciami. Bez zahrnutia tvorby rezervy a iných položiek čistý prevádzkový zisk talianskeho peňažného ústavu v treťom kvartáli posilnil o 24 percent na 1,5 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame