Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit v Taliansku
Ilustračné foto. UniCredit
8. novembra 2018 11:05 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk UniCredit poškodila rezerva na urovnanie obvinenia z porušenia sankcií voči Iránu

Čistý zisk talianskej banky v treťom kvartáli klesol na 29 mil. eur z úrovne 2,8 mld. eur pred rokom, dôvodom bolo aj zaúčtovanie odpisov 741 mil. eur, prevažne na pokrytie potenciálneho urovnania s USA.

Talianska banka UniCredit v treťom kvartáli zvýšila rezervy na urovnanie obvinenia, že porušila americké sankcie voči Iránu. Zisk banky za júl až september klesol o 99 percent. UniCredit za tretí kvartál vykázala čistý zisk 29 mil. eur, pričom v rovnakom období vlaňajška bol na úrovni 2,8 mld. eur. Banka v treťom štvrťroku zaúčtovala odpisy v sume 741 mil. eur, prevažne na pokrytie potenciálneho urovnania s USA.

Spojené štáty americké už od roku 2012 prešetrujú, či minulé transakcie UniCredit týkajúce sa iránskych firiem boli v rozpore s americkými sankciami. Bez zahrnutia tvorby rezervy a iných položiek čistý prevádzkový zisk talianskeho peňažného ústavu v treťom kvartáli posilnil o 24 percent na 1,5 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies