Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generali poisťovňa
Ilustračné foto. Generali Poisťovňa, a.s.
15. marca 2018 13:52 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk talianskej poisťovne Generali vlani stúpol

Prevádzkový zisk poisťovne sa v roku 2017 zvýšil o 2,3 % na 4,895 mld. eur.

Talianska skupina Generali v minulom roku dosiahla rast prevádzkového zisku o 2,3 percenta na rekordnú úroveň 4,895 mld. eur vďaka dobrému výkonu v segmente životného poistenia, podnikania v oblasti správy majetku a vďaka redukcii nákladov. Čistý zisk poisťovacej spoločnosti vlani stúpol o 1,4 percenta na 2,11 mld. eur.

Najväčšia talianska poisťovňa plánuje z výsledkov za rok 2017 vyplatiť dividendy v sume 0,85 eura na akciu, čo je medziročný rast o šesť percent. Generali o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame