Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generali
Ilustračné foto. Generali
14. marca 2019 13:06 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk talianskej poisťovne Generali vlani stúpol

Poisťovacia skupina v minulom roku dosiahla čistý zisk 2,3 mld. eur, čo bol rast o 9,4 %.

Talianska skupina Generali v minulom roku dosiahla rast prevádzkového zisku o tri percentá na úroveň 4,857 mld. eur vďaka príspevku všetkých segmentov jej podnikania. Čistý zisk poisťovacej spoločnosti vlani stúpol o 9,4 percenta na 2,3 mld. eur.

Čistý zisk divízie správy majetku sa zvýšil o 24 percent na 235 mil. eur. Vedenie poisťovne plánuje na valnom zhromaždení akcionárov navrhnúť vyplatenie dividend v sume 0,90 eura na akciu, čo je oproti predošlému roku rast o 5,9 percenta. Generali o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame