Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Praha2
Ilustračné foto. UniCredit
24. októbra 2017 18:35 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk talianskej banky UniCredit v treťom štvrťroku klesol

Podľa predbežných údajov prevádzkový zisk najväčšieho talianskeho peňažného ústavu počas júla až septembra oslabil o 4 % na 4,6 mld. eur.

Prevádzkový zisk talianskej banky UniCredit, ktorá je najväčším peňažným ústavom krajiny, podľa predbežných údajov v treťom kvartáli medziročne klesol o 4 percentá na sumu 4,6 mld. eur. Čisté úrokové výnosy banky sa počas júla až septembra v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka znížili o 3,5 percenta na 2,5 mld. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií však medziročne stúpli o 4,2 percenta na 1,6 mld. eur. Hodnota akcií banky v utorok najprv oslabila, ale v priebehu ďalšieho obchodovania sa zotavila a bola vyššia o 1,5 percenta, a to na úrovni 17,38 eura za kus.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame