Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Intesa Sanpaolo
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Luca Bruno
7. novembra 2017 15:09 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk talianskej banky Intesa v treťom štvrťroku stúpol o 16 %

Druhý najväčší taliansky peňažný ústav za júl až september vykázal čistý zisk 731 mil. eur.

Talianska banka Intesa SanPaolo, ktorá je druhým najväčším peňažným ústavom krajiny, v treťom kvartáli dosiahla rast zisku o 16 percent. Pomohlo jej k tomu zvýšenie čistých výnosov z poplatkov a provízií. Banka v utorok informovala, že jej čistý zisk za júl až september stúpol na sumu 731 mil. eur z úrovne 628 mil. eur, na ktorej bol za rovnaké obdobie minulého roka.

Čisté výnosy banky z poplatkov a provízií v treťom štvrťroku vzrástli o 10 percent a 1,95 mld. eur, ale úrokové výnosy sa zmenšili o 2 percentá na 1,8 mld. eur. Intesa SanPaolo však zároveň zmenšila tvorbu rezerv na pokrytie strát z úverov, a to na 646 mil. eur z objemu 917 mil. eur v treťom kvartáli vlaňajška.

Členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo je aj slovenská VÚB banka. Svoje služby poskytuje prostredníctvom siete 187 retailových pobočiek, 8 pobočiek pre prémiových klientov, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame