Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UBS
Foto: Ennio Leanza/Keystone via AP/SITA
24. júla 2018 12:57 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk švajčiarskej banky UBS posilnil o takmer desať percent

Banka za apríl až jún vykázala čistý zisk 1,28 mld. švajčiarskych frankov.

Švajčiarska banka UBS v druhom štvrťroku dosiahla rast zisku o 9 percent vďaka výraznému posilneniu ziskov jej divízie investičného bankovníctva a divízie správy majetku. Celkový čistý zisk banky patriaci akcionárom počas apríla až júna stúpol na sumu 1,28 mld. švajčiarskych frankov (CHF) z úrovne 1,17 mld. CHF, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka. Banka v utorok uviedla, že „pretrvávajúce geopolitické napätie a silnejúci protekcionizmus“ utlmili dôveru investorov, ale perspektíva ekonomického rastu trhy podporila.

Banka zároveň informovala, že upravený zisk jej divízie investičného bankovníctva pred zdanením v druhom kvartáli vzrástol o 44 percent na 605 mil. CHF. Upravený zisk pred zdanením divízie správy majetku sa zvýšil o 7 percent na úroveň 1,08 mld. CHF, keďže stúpli výnosy z poplatkov a úrokové výnosy, hoci aktivita klientov v USA a Ázii oslabila.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame