Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karty visa
Ilustračné foto, pixabay.com
2. februára 2018 11:16 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk spoločnosti Visa počas októbra až decembra stúpol o 22 %

Spracovateľ platieb prostredníctvom kreditných kariet za svoj účtovný prvý kvartál vykázal zisk 2,52 mld. USD.

Americká spoločnosť Visa Inc, ktorá je spracovateľom platieb prostredníctvom kreditných kariet, počas októbra až decembra, čiže vo svojom účtovnom prvom kvartáli, dosiahla rast zisku o 22 percent. Jeho výšku podporili silné spotrebiteľské výdavky počas vianočného obdobia. Firma vykázala zisk 2,52 mld. USD, čiže 1,07 USD na akciu. V rovnakom období predchádzajúceho roka bol jej zisk v objeme 2,07 mld. USD, čiže 86 centov na akciu.

Tržby stúpli o takmer desatinu

Zisk firmy bez zahrnutia jednorazových položiek súvisiacich s daňovou reformou bol v sume 1,08 USD na akciu. Tým výrazne prekonala odhad analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí predpovedali, že bude na úrovni 98 centov na akciu. Celkové tržby firmy Visa sa zvýšili o takmer 9 percent na 4,86 mld. USD. Objem spracovaných platieb medziročne vzrástol o 10 percent a počet transakcií stúpol o 12 percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame