Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SZRB
Ilustračné foto. SZRB
20. mája 2019 13:59 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Slovenskej záručnej a rozvojovej banky v prvom štvrťroku stúpol

Čistý zisk v medziročnom porovnaní stúpol o vyše 38 % na takmer 2,8 mil. eur.

Slovenská záručná a rozvojová banka zvýšila v prvom štvrťroku čistý zisk medziročne o viac ako 38 %. Jej trojmesačný zisk po zdanení tak predstavoval podľa účtovnej závierky sumu 2,78 mil. eur. Prevádzkové výnosy banky však medziročne klesli a zároveň stúpli náklady, pričom prevádzkový zisk klesol o 37 % na 1,2 mil. eur. Spoločnosť však bola na tom lepšie v rámci opravných položiek, a taktiež klesli rezervy na bankové záruky a súdne spory.

Záručnej banke sa darilo v rámci celkového hospodárenia aj vlani. Za vlaňajšok dosiahla čistý zisk 6,88 mil. eur. V porovnaní s predošlým rokom ho takmer zdvojnásobila. Banka vykázala naposledy stratové hospodárenie v roku 2012. Jej vtedajšia strata predstavovala sumu 7,62 mil. eur. V rámci prevádzkového hospodárenia pritom evidovala vtedy zisk 11,75 mil. eur. Banka však pre vývoj na trhu nehnuteľností prehodnotila ocenenie a možnosti zabezpečenia. To malo vplyv na zvýšenú tvorbu opravných položiek a rezerv.

O spoločnosti

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame