Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
21. februára 2018 10:46 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Zisk skupiny VÚB v minulom roku stúpol o takmer 12 %

Konsolidované úvery klientom boli na konci minulého roka vo výške 12 mld. eur a klientské vklady za 9,939 mld. eur.

Skupina VÚB dosiahla v minulom roku konsolidovaný čistý zisk 175 mil. eur. Ako ďalej informovala spoločnosť, v medziročnom porovnaní je to nárast o 11,7 %. Prevádzkové výnosy však poklesli o 1,5 % na 547,4 mil. eur, no klesli aj prevádzkové náklady o 2,3 % na 267 mil. eur. Prevádzkový zisk pred tvorbou opravných položiek tak zaznamenal medziročné zníženie o 0,7 % na 280,4 mil. eur.

Úvery aj vklady stúpli

Bilančná suma skupiny bola na konci vlaňajška v sume 14,971 mld. eur a v porovnaní so stavom z konca roka 2016 je to nárast o 6,7 %. Konsolidované úvery klientom boli na konci minulého roka vo výške 12,001 mld. eur pri medziročnom náraste o 11,9 %. Klientské vklady vzrástli o 3,9 % na 9,939 mld. eur.

“Ocenenie Banka roka 2017 od magazínu Trend i výborné výsledky sú potvrdením, že našu stratégiu orientovanú na zákazníka a inovácie pozitívne prijali odborníci aj klienti. Okrem výbornej komerčnej výkonnosti sa nám podarilo zvýšiť spokojnosť klientov zjednodušením kontaktu s bankou a zároveň začleniť spoločnosti Consumer Finance Holding a VÚB Faktoring do štruktúr banky,” uviedol Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

VÚB sa zameria na sporenie a investovanie

V súvislosti s dosahovaním maximálnych hodnôt zadlženosti obyvateľstva a s tým súvisiacich opatrení Národnej banky Slovenska bude ale podľa VÚB čoraz náročnejšie udržiavať vysokú dynamiku rastu úverov. VÚB preto uviedla, že sa už nemôže spoliehať na rast úrokových príjmov z titulu rastu objemov, ale musí sa sústrediť aj na sporenie a kolektívne investovanie.

Taktiež by sa mal podľa VÚB prejaviť aj efekt spojenia predností Consumer Finance Holding ako lídra na nebankovom trhu s bankovými štruktúrami. VÚB banka totiž v úvode roka 2018 začlenila svoje dve dcérske spoločnosti VÚB Factoring a Consumer Finance Holding do banky.

O spoločnosti

Do skupiny VÚB patrila ku koncu vlaňajška VÚB banka a jej 100-percentné dcérske spoločnosti Consumer Finance Holding, Consumer Finance Holding Česká republika, VÚB Factoring a VÚB Leasing. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa VÚB Generali DSS s podielom 50 %.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies