Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PSS centrála
Ilustračné foto PSS
14. mája 2019 14:30 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Prvej stavebnej sporiteľne v prvom štvrťroku mierne stúpol

Firme stúpol tak počet nových zmlúv, ako aj objem cieľových súm.

Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) v tomto roku ku koncu marca mierne zlepšila svoje hospodárenie. Kým v prvých troch mesiacoch vlaňajška bola v zisku 4,07 mil. eur, v prvom kvartáli tohto roka to bolo 4,18 mil. eur. Medziročne spoločnosť svoj čistý zisk podľa zverejnených informácií zvýšila o 2,7 %. Firme stúpol tak počet nových zmlúv, ako aj objem cieľových súm. V medziročnom porovnaní sa zmluvy zvýšili o 11,6 % na takmer 31 tisíc. Ich objem stúpol ešte výraznejšie, a to takmer o 23 % na 611,88 mil. eur.

V rámci prvého štvrťroka sa spoločnosti v obchodnej produkcii najviac darilo vo februári. O novú zmluvu o stavebnom sporení v Prvej stavebnej sporiteľni vtedy prejavilo záujem 11 123 klientov, čo je oproti vlaňajšiemu februáru 14-percentný nárast. Darilo sa podľa spoločnosti aj detskému stavebnému sporeniu. Za prvý kvartál tohto roka uzatvorila firma 3 038 nových detských zmlúv. Vlani za rovnaké obdobie to bolo 2 933 zmlúv, čo predstavuje nárast o takmer 4 %.

O spoločnosti

Prvá stavebná sporiteľňa vznikla 16. novembra 1992 a ovláda takmer 90 % trhu stavebného sporenia. Slovenská sporiteľňa v nej vlastní 9,98 % akcií, rakúska Erste Group Bank má 25,02-percentný podiel. Nemecká firma Bausparkasse Schwäbisch Hall a rakúska Raiffeisen Bausparkassen Holding majú zhodne po 32,5 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame