Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
štatistika, graf, kalkulačka
Ilustračný obrázok. adamr/FreeDigitalPhotos.net
20. júla 2018 13:31 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Prvej penzijnej v minulom roku stúpol

V medziročnom porovnaní sa zisk spoločnosti zvýšil o 20,1 % na takmer 7 mil. eur.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky dosiahla v minulom roku zisk takmer 7 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy, v medziročnom porovnaní je to nárast o 20,1 %. Ku koncu minulého roka spravovala spoločnosť majetok v objeme 1,127 mld. eur pri raste o 23,9 %. Tento nárast bol podľa vyjadrení firmy pozitívne ovplyvnený zvýšeným predajom podielových listov prostredníctvom podporných marketingových akcií a distribučných sietí Poštovej banky a rozvíjajúcou sa spoluprácou s externými distribučnými sieťami.

Vzhľadom na špecifický charakter činnosti vedenie firmy nepredpokladá, ani neplánuje v najbližšom období výrazne rozšíriť existujúce povolenie. To znamená, že firma bude naďalej spravovať otvorené podielové fondy v takom primeranom počte, ktorý bude odzrkadľovať investičnú politiku spoločnosti a požiadavky trhu s cieľom zvyšovať efektivitu ich správy. Spoločnosť zároveň nepredpokladá vznik rizika, ktoré by mohlo výraznejšie ovplyvniť plánovaný zisk.

O spoločnosti

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky je správcovská spoločnosť, ktorej hlavnou úlohou je zhromažďovanie, správa a zhodnocovanie peňažných prostriedkov prostredníctvom investovania do nástrojov peňažného a kapitálového trhu. Jediným akcionárom spoločnosti je Poštová banka. Spoločnosť ponúka možnosť investovať prostredníctvom podielových fondov už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom kapitálovom trhu, teda od roku 1995. Konečným väčšinovým vlastníkom je skupina J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame