Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk pred zdanením spoločnosti Uniqa vzrástol

Spoločnosť potvrdila prognózu celoročného zisku pred zdanením na tento rok v intervale od 425 do 450 mil. eur.

Rakúska poisťovňa Uniqa zvýšila v prvom kvartáli svoj zisk pred zdanením o 15,5 % na 94 mil. eur. Spoločnosť zároveň potvrdila prognózu celoročného zisku pred zdanením na tento rok v intervale od 425 do 450 mil. eur. Konsolidovaný čistý zisk spoločnosti stúpol o 37,5 % na 76,9 mil. eur, pričom administratívne náklady poklesli o 11 %. „Tento rast a dobrý štart do roku 2015 spôsobili predovšetkým škrty v administratívnych výdavkoch,“ uviedol šéf spoločnosti Andreas Brandstetter s tým, že pozitívny bol aj vývoj v oblasti poistného.

O spoločnosti

Na slovenskom poistnom trhu pôsobí Uniqa poisťovňa od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina. V roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 19 európskych krajinách.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 22. mája 2015 9:28Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...