Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. mája 2015 9:28 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk pred zdanením spoločnosti Uniqa vzrástol

Spoločnosť potvrdila prognózu celoročného zisku pred zdanením na tento rok v intervale od 425 do 450 mil. eur.

Rakúska poisťovňa Uniqa zvýšila v prvom kvartáli svoj zisk pred zdanením o 15,5 % na 94 mil. eur. Spoločnosť zároveň potvrdila prognózu celoročného zisku pred zdanením na tento rok v intervale od 425 do 450 mil. eur. Konsolidovaný čistý zisk spoločnosti stúpol o 37,5 % na 76,9 mil. eur, pričom administratívne náklady poklesli o 11 %. „Tento rast a dobrý štart do roku 2015 spôsobili predovšetkým škrty v administratívnych výdavkoch,“ uviedol šéf spoločnosti Andreas Brandstetter s tým, že pozitívny bol aj vývoj v oblasti poistného.

O spoločnosti

Na slovenskom poistnom trhu pôsobí Uniqa poisťovňa od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina. V roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 19 európskych krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame