Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Allianz
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Matthias Schrader, File
10. novembra 2017 13:08 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk nemeckej poisťovne Allianz v treťom kvartáli klesol

Prevádzkový zisk poisťovne v treťom štvrťroku oslabil o 17,3 % na 2,5 mld. eur.

Nemecká poisťovňa Allianz v treťom kvartáli dosiahla medziročný rast celkových tržieb o 2,1 percenta na úroveň 28,3 mld. eur. Jej prevádzkový zisk však oslabil o 17,3 percenta na sumu 2,5 mld. eur, pričom hlavným dôvodom boli straty vo výške 529 mil. eur v dôsledku prírodných katastrof. Čistý zisk patriaci akcionárom v treťom štvrťroku klesol o 17,3 percenta na 1,6 mld. eur. Poisťovňa Allianz o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Prevádzkový zisk rástol

Za január až september sa tržby poisťovne Allianz zväčšili o 2,2 percenta, keďže sa pozitívne rozvíjali všetky segmenty jej podnikania. Stúpol aj prevádzkový zisk, a to o 3,5 percenta na 8,3 mld. eur. Čistý zisk patriaci akcionárom spoločnosti za prvý až tretí kvartál tohto roka posilnil o 4,9 percenta na úroveň 5,4 mld. eur.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame