Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lloyds
Ilustračné foto AP Photo/Matt Dunham
25. apríla 2018 12:05 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Lloyds Banking Group stúpol o takmer štvrtinu

Banka za január až marec vykázala zisk pred zdanením 1,6 mld. libier, čo bol medziročný rast o 23 percent.

Britský peňažný ústav Lloyds Banking Group v prvom kvartáli dosiahol rast zisku o takmer štvrtinu. Banka za prvé tri mesiace tohto roka vykázala zisk pred zdanením v sume 1,6 mld. britských libier (GBP), čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška rast o 23 percent. Informuje o tom britský portál bbc.com.

Od mája minulého roka Lloyds podniká ako úplne súkromná firma, keď britská vláda predala svoje posledné akcie v tomto peňažnom ústave osem rokov po tom, ako na jeho záchranu vynaložila 20 mld. GBP.

Generálny riaditeľ banky António Horta-Osório uviedol, že výsledky naďalej „demonštrujú silu nášho podnikateľského modelu“. Celkový objem zlých úverov banky sa však počas januára až marca zvýšil na 258 mil. GBP z úrovne 127 mil. GBP v prvom kvartáli 2017. Tento rast bol „mierne znepokojujúci vzhľadom na dosť priaznivé ekonomické prostredie“, citoval portál bbc.com Richarda Huntera zo spoločnosti Interactive Investor.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame