Zisk J&T Banky v treťom kvartáli vzrástol o desatinu na 56 mil. eur

15. decembra 2015 12:13
SITA
J&T Banka exteriér River house
Ilustračné foto. J&T Banka

Konsolidovaná bilančná suma J&T Banky predstavovala ku koncu septembra takmer 6 mld. eur.

J&T Banka dosiahla v treťom štvrťroku tohto roka čistý zisk na úrovni 56 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z neauditovaných konsolidovaných výsledkov, o ktorých informuje banka, v medziročnom porovnaní to znamenalo nárast čistého zisku o 10 %. Tretí kvartál pritom skupina J&T Banky uzatvorila s bilančnou sumou na úrovni 5,96 mld. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 24 %.

Vklady klientov výrazne rástli

Na zvýšení bilančnej sumy sa podľa banky podieľal predovšetkým 19-percentný nárast klientskych vkladov, ktoré spolu dosiahli takmer 4,6 mld. eur. Objem poskytnutých úverov na druhej strane stúpol o 20 % na úroveň 3,139 mld. eur.

Aj slovenská pobočka banky vykázala nárast

Slovenská pobočka J&T Banky pritom vykázala ku koncu septembra tohto roku bilančnú sumu na úrovni 1,276 mld. eur. V medziročnom porovnaní tak stúpla o 12,4 %. Objem administrovaných klientskych aktív slovenskej pobočky banky predstavoval ku koncu septembra celkovo 2,036 mld. eur.

Zameranie na privátne a investičné bankovníctvo

J&T Banka Bratislava je členom skupiny J&T. Zameriava sa na poskytovanie služieb privátneho a investičného bankovníctva od roku 2006. Spoločne s českou J&T Bankou, ruskou J&T Bank Zao, J&T Bank & Trust Corporation so sídlom na Barbadose, chorvátskou VABA Bankou a Poštovou bankou patrí do finančného holdingu J&T Finance Group SE.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články