Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JaT Banka, exteriér River house
Ilustračné foto, JaT Banka
15. decembra 2015 12:13 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk J&T Banky v treťom kvartáli vzrástol o desatinu na 56 mil. eur

Konsolidovaná bilančná suma J&T Banky predstavovala ku koncu septembra takmer 6 mld. eur.

J&T Banka dosiahla v treťom štvrťroku tohto roka čistý zisk na úrovni 56 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z neauditovaných konsolidovaných výsledkov, o ktorých informuje banka, v medziročnom porovnaní to znamenalo nárast čistého zisku o 10 %. Tretí kvartál pritom skupina J&T Banky uzatvorila s bilančnou sumou na úrovni 5,96 mld. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 24 %.

Vklady klientov výrazne rástli
Na zvýšení bilančnej sumy sa podľa banky podieľal predovšetkým 19-percentný nárast klientskych vkladov, ktoré spolu dosiahli takmer 4,6 mld. eur. Objem poskytnutých úverov na druhej strane stúpol o 20 % na úroveň 3,139 mld. eur.

Aj slovenská pobočka banky vykázala nárast
Slovenská pobočka J&T Banky pritom vykázala ku koncu septembra tohto roku bilančnú sumu na úrovni 1,276 mld. eur. V medziročnom porovnaní tak stúpla o 12,4 %. Objem administrovaných klientskych aktív slovenskej pobočky banky predstavoval ku koncu septembra celkovo 2,036 mld. eur.

Zameranie na privátne a investičné bankovníctvo
J&T Banka Bratislava je členom skupiny J&T. Zameriava sa na poskytovanie služieb privátneho a investičného bankovníctva od roku 2006. Spoločne s českou J&T Bankou, ruskou J&T Bank Zao, J&T Bank & Trust Corporation so sídlom na Barbadose, chorvátskou VABA Bankou a Poštovou bankou patrí do finančného holdingu J&T Finance Group SE.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame