Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk investičnej banky Morgan Stanley presiahol 1,9 mld. USD

Dolár, Amerika
Ilustračné foto pixabay.com

Banka za prvý štvrťrok vykázala zisk na akciu v sume 1 USD, analytici očakávali 90 centov na akciu.

Americká investičná banka Morgan Stanley za prvý štvrťrok vykázala zisk, ktorý prekonal očakávania trhu. Newyorská banka v stredu informovala, že jej zisk za prvé prvé tri mesiace tohto roka bol v objeme 1,93 mld. USD, čo predstavuje 1 USD na akciu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks Investment Research, pritom v priemere prognózovali, že zisk banky bude v sume 90 centov na akciu.
Tržby presiahli 10 mld. dolárov
Banka Morgan Stanley ďalej informovala, že jej tržby za január až marec boli na úrovni 10,94 mld. USD a upravené tržby v objeme 9,74 mld. USD. Hodnota akcií banky od začiatku roka oslabila o 2,5 percenta, pričom index Standard & Poor’s 500 stúpol o zhruba 5 percent. Počas uplynulých dvanástich mesiacov však akcie Morgan Stanley zdraželi o 60 percent.

Bank of America, ktorá výsledky za prvý štvrťrok zverejnila v utorok, tiež prekonala očakávania trhu. Banka za január až marec vykázala zisk 41 centov na akciu, analytici predpovedali, že bude v sume 35 centov na akciu. Peňažný ústav Goldman Sachs však očakávania trhu nenaplnil. Banka v prvom kvartáli dosiahla zisk na akciu vo výške 5,15 USD, ale analytici očakávali 5,31 USD na akciu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. apríla 2017 14:06Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...