Zisk investičnej banky Morgan Stanley presiahol 1,9 mld. USD

19. apríla 2017 14:06
SITA
Dolár, Amerika
Ilustračné foto pixabay.com

Banka za prvý štvrťrok vykázala zisk na akciu v sume 1 USD, analytici očakávali 90 centov na akciu.

Americká investičná banka Morgan Stanley za prvý štvrťrok vykázala zisk, ktorý prekonal očakávania trhu. Newyorská banka v stredu informovala, že jej zisk za prvé prvé tri mesiace tohto roka bol v objeme 1,93 mld. USD, čo predstavuje 1 USD na akciu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks Investment Research, pritom v priemere prognózovali, že zisk banky bude v sume 90 centov na akciu.

Tržby presiahli 10 mld. dolárov

Banka Morgan Stanley ďalej informovala, že jej tržby za január až marec boli na úrovni 10,94 mld. USD a upravené tržby v objeme 9,74 mld. USD. Hodnota akcií banky od začiatku roka oslabila o 2,5 percenta, pričom index Standard & Poor’s 500 stúpol o zhruba 5 percent. Počas uplynulých dvanástich mesiacov však akcie Morgan Stanley zdraželi o 60 percent.

Bank of America, ktorá výsledky za prvý štvrťrok zverejnila v utorok, tiež prekonala očakávania trhu. Banka za január až marec vykázala zisk 41 centov na akciu, analytici predpovedali, že bude v sume 35 centov na akciu. Peňažný ústav Goldman Sachs však očakávania trhu nenaplnil. Banka v prvom kvartáli dosiahla zisk na akciu vo výške 5,15 USD, ale analytici očakávali 5,31 USD na akciu.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články