Zisk holandskej poisťovne Aegon stúpol o viac ako štvrtinu

17. februára 2017 18:30
SITA
Euro, sporenie, peniaze, bankovky, mince kalkulačka
Ilustračné foto. pixabay.com

Za štvrtý kvartál holandská poisťovňa vykázala základný zisk pred zdanením vo výške 554 mil. eur.

Holandská poisťovňa Aegon v štvrtom kvartáli dosiahla medziročný rast základného zisku pred zdanením o 27 percent na sumu 554 mil. eur. Základný zisk firmy na trhoch Severnej a Južnej Ameriky stúpol na 388 mil. eur a v Európe sa zvýšil na 174 mil. eur. Základný zisk poisťovne z podnikania v Ázii posilnil na sumu 13 mil. eur, pričom tento výsledok o sumu 7 mil. eur vylepšilo zvýšenie úrokov.

Čistý zisk spoločnosti za október až december bol vo výške 470 mil. eur. Poisťovňa Aegon o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke. Spoločnosť Aegon ďalej uviedla, že jej celkové tržby v záverečnom štvrťroku vlaňajška oslabili o 6 percent na 2,7 mld. eur.  Jej prevádzkové výdavky sa však v štvrtom kvartáli medziročne znížili o 2 percenta na 978 mil. eur.

Akcionári dostanú dividendy

Dozorná rada poisťovne plánuje navrhnúť vyplatenie konečných dividend za rok 2016 v sume 13 centov na kmeňovú akciu. Ak sa konečné dividendy schvália, v kombinácii s predbežnými v sume 13 centov na akciu, ktoré boli vyplatené v prvej polovici roka 2016, tak celkové dividendy Aegonu za roku 2016 budú v sume 26 centov na akciu.

Súčasťou koncernu Aegon je aj Aegon Slovensko. Na Slovensko vstúpila značka Aegon v roku 2003. Pod značkou Aegon pôsobia na slovenskom trhu štyri spoločnosti, a to Aegon Životná poisťovňa, Aegon, d. s. s., Aegon partner a Aegon Hungary Composite Insurance Closed Company Limited by Shares, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články