Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
štatistika graf, kalkulačka
Ilustračné foto. Pong/FreeDigitalPhotos.net
12. septembra 2017 10:51 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk firmy Tatra Asset Management v prvom polroku mierne klesol

V medziročnom porovnaní šesťmesačný zisk spoločnosti klesol o 14,6 % na viac ako 600 tis. eur.

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management dosiahla v prvom polroku čistý zisk 619 tis. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 14,6 %. Čistá hodnota majetku bola na konci júna vo výške 20,9 mil. eur, pričom rok predtým to bolo 28 mil. eur. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Výnosy z poplatkov a provízií boli v prvých šiestich mesiacoch v objeme 9,08 mil. eur pri medziročnom poklese o 3,3 %. Náklady na poplatky a provízie klesli o 3,5 % na 7,04 mil. eur. Čistý zisk z poplatkov a provízií tak predstavoval sumu 2,04 mil. eur pri znížení o 2,9 %.
O spoločnosti
Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management vznikla v marci 1998. Je dcérskou spoločnosťou Tatra banky a zároveň súčasťou bankovej skupiny Raiffeisen Bank International. Ponúka fondy od depozitných, cez dlhopisové, zaistené, zmiešané, realitné až po akciové.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...