Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk firmy Tatra Asset Management v prvom polroku mierne klesol

štatistika graf, kalkulačka
Ilustračné foto. Pong/FreeDigitalPhotos.net

V medziročnom porovnaní šesťmesačný zisk spoločnosti klesol o 14,6 % na viac ako 600 tis. eur.

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management dosiahla v prvom polroku čistý zisk 619 tis. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 14,6 %. Čistá hodnota majetku bola na konci júna vo výške 20,9 mil. eur, pričom rok predtým to bolo 28 mil. eur. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Výnosy z poplatkov a provízií boli v prvých šiestich mesiacoch v objeme 9,08 mil. eur pri medziročnom poklese o 3,3 %. Náklady na poplatky a provízie klesli o 3,5 % na 7,04 mil. eur. Čistý zisk z poplatkov a provízií tak predstavoval sumu 2,04 mil. eur pri znížení o 2,9 %.
O spoločnosti
Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management vznikla v marci 1998. Je dcérskou spoločnosťou Tatra banky a zároveň súčasťou bankovej skupiny Raiffeisen Bank International. Ponúka fondy od depozitných, cez dlhopisové, zaistené, zmiešané, realitné až po akciové.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. septembra 2017 10:51Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...