Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
12. novembra 2018 14:11 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk ČSOB v deviatich mesiacoch stúpol

Banke stúpli tak čisté úrokové výnosy ako aj čisté výnosy z poplatkov a provízií.

ČSOB dosiahla za trištvrte roka čistý zisk 45,08 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z účtovnej závierky, v medziročnom porovnaní je to nárast o 8 %. Čisté úrokové výnosy sa zvýšili o 1,1 % na 125,7 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií boli v deviatich mesiacoch vo výške 44,6 mil. eur a v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je to nárast o 9,5 %.

Úvery poskytnuté klientom boli na konci deviateho mesiaca vo výške 5,904 mld. eur. V porovnaní so stavom z konca vlaňajška je to nárast o 6,8 %. Klientské vklady boli v objeme 6,09 mld. eur pri náraste o 4 %. Bežné účty klientov boli ku koncu deviateho mesiaca v sume 3,13 mld. eur a termínované vklady za 2,267 mld. eur.

O spoločnosti

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame