Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britain HSBC
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
30. októbra 2017 9:39 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk britskej banky HSBC v treťom štvrťroku vzrástol

Čistý zisk bol takmer 3 mld. USD po strate 617 mil. USD v rovnakom období vlaňajška.

Britská banka HSBC dosiahla v treťom kvartáli viac ako päťnásobný nárast prevádzkového zisku na 4,6 mld. USD zo sumy 843 mil. USD, ktorú evidovala v rovnakom období vlaňajška. Čistý zisk bol takmer 3 mld. USD po strate 617 mil. USD v treťom kvartáli uplynulého roka. Príjmy banky sa medziročne zvýšili o 38 % na 13,2 mld. USD. Ako spoločnosť informovala v pondelok, rast počas júla až septembra evidovala na všetkých hlavných globálnych trhoch.

Väčšinu svojho zisku globálna banka HSBC dosahuje v Ázii. Spoločnosť v súčasnosti realizuje rozsiahlu reštrukturalizáciu s cieľom zvýšiť ziskovosť. Jej súčasťou je aj rušenie tisícok pracovných miest a odchod z niektorých trhov, keďže banka sa chce ešte viac sústrediť na región Ázie.

V rámci reštrukturalizácie banka pred troma mesiacmi oznámila plán spätného nákupu akcií v objeme 2 mld. USD. Ten podľa vlastných údajov v treťom kvartáli splnila na 71 % a dokončiť ho chce ešte tento rok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame