Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dolár, peniaze, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com
14. júla 2017 18:42 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk banky Wells Fargo stúpol, Citigroup však evidovala pokles zisku

Zisk banky Wells Fargo sa zvýšil o 5 % na 5,8 mld. USD, ale zisk Citigroup oslabil o 3 % na 3,87 mld. USD.

Zisk americkej banky Wells Fargo v druhom štvrťroku oproti rovnakému obdobiu vlaňajška stúpol o 5 percent na 5,8 mld. USD, čiže 1,07 USD na akciu. Týmto výsledkom peňažný ústav prekonal očakávania analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí odhadovali, že banka za apríl až jún vykáže zisk 1,01 USD na akciu. Čisté úrokové výnosy Wells Fargo sa v druhom kvartáli zvýšili o 6 percent na úroveň 12,5 mld. USD. Tržby banky za apríl až jún boli v objeme 22,17 mld. USD, čím však nenaplnila očakávania. Analytici totiž prognózovali, že budú vo výške 22,47 mld. USD.
Čisté úrokové výnosy Citigroup stúpli
Americká banka Citigroup v druhom štvrťroku evidovala medziročné oslabenie zisku o 3 percentá, keďže musela vytvoriť vyššie rezervy na pokrytie zlých úverov, predovšetkým vo svojej divízii kreditných kariet. Banka za apríl až jún dosiahla zisk 3,87 mld. USD, čo však bol medziročný pokles z úrovne 3,99 mld. USD. Zisk Citigroup na akciu v druhom kvartáli bol v sume 1,28 USD. Týmto výsledkom prekonala prognózu analytikov oslovených spoločnosťou FactSet, ktorí predpovedali zisk 1,21 USD na akciu. Čisté úrokové výnosy banky v druhom štvrťroku medziročne posilnili o 6 percent na 15,20 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...