Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI
19. augusta 2015 9:24 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk banky RBI v druhom kvartáli rástol

Zisk spoločnosti Raiffeisen Bank International medziročne vzrástol o 11,5 % na 204 mil. eur.

Spoločnosť Raiffeisen Bank International (RBI) zaznamenala v druhom štvrťroku zisk vo výške 204 mil. eur. V medziročnom porovnaní tak stúpol o 11,5 %. Tento výsledok prekonal očakávania analytikov, ktorí počítali so ziskom na úrovni 138 mil. eur. Samotná spoločnosť RBI počítala so ziskom 133 mil. eur. Spoločnosť zároveň zopakovala, že by mohla v roku 2015 druhý rok za sebou zaznamenať stratu. Spoločnosti RBI totiž vznikli náklady spojené s úpravami vo vlastnej súvahe. Spoločnosť však pripustila zdržanie v súvislosti s predajom aktív. Kapitálový ukazovateľ CET1 (Core equity Tier 1) spoločnosti RBI sa na konci júna pohyboval na úrovni 10,7 %.

O spoločnosti

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky. Do skupiny Raiffeisen patrí aj Zuno Bank, ktorá komerčnú prevádzku začala v decembri 2010 a je modelom direct banky skupiny Raiffeisen pre trhy strednej a východnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies