Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Switzerland HSBC
Ilustračné foto SITA/Martial Trezzini/Keystone via AP, File
4. mája 2018 11:02 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk banky HSBC pred zdanením v prvom kvartáli oslabil

Banka za január až marec dosiahla zisk pred zdanením v objeme 4,8 mld. USD, čo bol medziročný pokles o 4 %.

Zisk britskej banky HSBC pred zdanením v prvom kvartáli medziročne klesol o 4 percentá na 4,8 mld. USD. Dôvodom bolo to, že výdavky na podnikateľské investície a zvýšenie digitálnych spôsobilostí stúpli o 13 percent, čiže rýchlejším tempom ako príjmy, ktoré posilnili o 6 percent na úroveň 13,7 mld. USD. Čistý zisk banky za január až marec bol v sume 3,1 mld. USD, čiže sa medziročne v podstate nezmenil.

HSBC je najväčšou európskou bankou, ale väčšinu svojho zisku dosahuje v Ázii. Banka vlani ukončila firemnú reštrukturalizáciu, ktorej cieľom je zvýšenie ziskovosti sústredením sa na rýchlejšie rastúce nové ázijské trhové ekonomiky. Banka informovala, že začína spätné odkupovanie akcií do hodnoty 2 mld. USD, pričom ide o jediné odkupovanie, ktoré plánuje v tomto roku. Nasleduje po tom, ako HSBC v predošlých dvoch rokoch spätne odkúpila svoje akcie za 5,5 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame