Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Citigroup
Ilustračné foto AP Photo/Richard Drew, file
13. apríla 2018 19:03 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk banky Citigroup medziročne stúpol o 13 percent

Banka za prvý kvartál vykázala zisk 4,62 mld. USD čiže 1,68 USD na akciu, analytici očakávali 1,61 USD na akciu.

Americká banka Citigroup v prvom štvrťroku dosiahla medziročný rast zisku o 13 percent, keďže na jej výsledky priaznivo pôsobil nový daňový zákon a vyššie úrokové sadzby. Banka za január až marec vykázala zisk v sume 4,62 mld. USD čiže 1,68 USD na akciu. V rovnakom období minulého roka bol jej zisk na úrovni 4,1 mld. USD čiže 1,35 USD na akciu. Zisk Citigroup na akciu v prvom kvartáli prekonal odhad analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí prognózovali, že bude vo výške 1,61 USD na akciu.

Banka Citigroup rovnako ako jej konkurenti v prvom štvrťroku profitovala z daňového zákona schváleného v závere minulého roka. Celkové príjmy banky sa síce zvýšili iba mierne, ale finančná čiastka, ktorú uhradila vo forme daní, sa medziročne znížila o 23 percent. Celkové príjmy Citigroup počas januára až marca stúpli na 18,87 mld. USD z úrovne 18,37 mld. USD, na ktorej boli v prvom štvrťroku vlaňajška.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame