Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk Bank of America v prvom kvartáli stúpol o takmer 40 percent

Dolár, peniaze, hotovosť, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com

Banka za január až marec vykázala čistý zisk 4,86 mld. USD.

Zisk americkej banky Bank of America v prvom kvartáli posilnil o takmer 40 percent. Pomohli tomu vyššie úrokové sadzby, a tiež silný výkon jej divízie investičného bankovníctva. Banka za január až marec vykázala čistý zisk 4,86 mld. USD, pričom v rovnakom období minulého roka bol v objeme 3,47 mld. USD. Zisk Bank of America na akciu bol v prvom štvrťroku v sume 41 centov. Prekonala tak očakávania analytikov, ktorí odhadovali, že bude v sume 35 centov na akciu. 
Banke pomohli vyššie úrokové sadzby
Rovnako ako jej konkurenti Bank of America profitovala z vyšších úrokových sadzieb. Jej čisté úrokové výnosy v prvom štvrťroku medziročne stúpli na 11,06 mld. USD z úrovne 10,49 mld. USD. Celkové výnosy banky za prvé tri mesiace tohto roka boli v objeme 22,49 mld. USD. V rovnakom období vlaňajška boli na úrovni 20,79 mld. USD. „V ekonomike USA sa naďalej prejavuje optimizmus spotrebiteľov a podnikateľov a naše výsledky to odzrkadľujú,“ uviedol generálny riaditeľ Bank of America Brian Moynihan.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 18. apríla 2017 15:04Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...