Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze mince
Ilustračné foto. pixabay.com
30. júla 2018 11:59 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Bank of Ireland v prvom polroku posilnil

Peňažný ústav za január až jún vykázal základný zisk 500 mil. eur, v prvom polroku vlaňajška bol v sume 492 mil. eur.

Írsky peňažný ústav Bank of Ireland v prvom polroku dosiahol základný zisk v sume 500 mil. eur, čo bol rast z úrovne 492 mil. eur v rovnakom období vlaňajška. Vyplýva to z predbežných výsledkov za január až jún, o ktorých banka informovala v pondelok na svojej internetovej stránke. „Všetky naše obchodné divízie sú ziskové a prispeli k základnému zisku.,“ uviedla Francesca McDonaghová, generálna riaditeľka Bank of Ireland.

Banka ďalej informovala, že objem nových úverov, ktoré poskytla v prvom polroku 2018, medziročne stúpol o 16 percent na 7,7 mld. eur. Prevádzkové náklady peňažného ústavu za január až jún sa pritom v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka znížili o 3 percentá na 933 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Goldman Sachs

Malajzia zažalovala americkú banku Goldman Sachs

17. decembra 2018 Banky, Aktuality

Predaje dlhopisov, ktoré pre malajzijský štátny fond 1MDB banka organizovala, vraj poskytli jeden zo zdrojov pre spoločníkov bývalého malajzijského premiéra na to, aby počas niekoľkých rokoch spreneveril z fondu miliardy dolárov.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies