Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, dolár
pixabay.com/ilustračné foto
16. apríla 2018 14:45 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Bank of America stúpol na rekordných 6,92 mld. USD

Za január až marec banka vykázala zisk na akciu v sume 62 centov, analytici očakávali 59 centov na akciu.

Zisk spoločnosti Bank of America vzrástol v prvom kvartáli na rekordnú sumu, a to vďaka novému americkému daňovému zákonu a vyšším úrokovým sadzbám. Banka za január až marec vykázala zisk 6,92 mld. USD, čiže 62 centov na akciu, pričom v rovnakom kvartáli pred rokom bol na úrovni 5,34 mld. USD, čiže 45 centov na akciu. Ziskom na akciu Bank of America prekonala odhad analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí očakávali, že bude v sume 59 centov.

Zisk Bank of America pred zdanením v prvom štvrťroku stúpol o približne 1 mld. USD, ale jej dane sa znížili o zhruba 500 mil. USD. Peňažný ústav profitoval aj z vyšších úrokov. Banka informovala, že jej divízia spotrebného bankovníctva evidovala medziročný rast čistých úrokových výnosov o 13 percent. Celkové príjmy Bank of America za január až marec sa zvýšili na 23,13 mld. USD z úrovne 22,25 mld USD v rovnakom období minulého roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame