Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, dolár
pixabay.com/ilustračné foto
16. apríla 2018 14:45 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Bank of America stúpol na rekordných 6,92 mld. USD

Za január až marec banka vykázala zisk na akciu v sume 62 centov, analytici očakávali 59 centov na akciu.

Zisk spoločnosti Bank of America vzrástol v prvom kvartáli na rekordnú sumu, a to vďaka novému americkému daňovému zákonu a vyšším úrokovým sadzbám. Banka za január až marec vykázala zisk 6,92 mld. USD, čiže 62 centov na akciu, pričom v rovnakom kvartáli pred rokom bol na úrovni 5,34 mld. USD, čiže 45 centov na akciu. Ziskom na akciu Bank of America prekonala odhad analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí očakávali, že bude v sume 59 centov.

Zisk Bank of America pred zdanením v prvom štvrťroku stúpol o približne 1 mld. USD, ale jej dane sa znížili o zhruba 500 mil. USD. Peňažný ústav profitoval aj z vyšších úrokov. Banka informovala, že jej divízia spotrebného bankovníctva evidovala medziročný rast čistých úrokových výnosov o 13 percent. Celkové príjmy Bank of America za január až marec sa zvýšili na 23,13 mld. USD z úrovne 22,25 mld USD v rovnakom období minulého roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies