Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dolár, peniaze, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com
17. januára 2018 15:31 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk Bank of America klesol o takmer polovicu

Banka za október až december vykázala zisk 2,37 mld. USD, pričom v rovnakom období predošlého roka bol v sume 4,54 mld. USD.

Zisk amerického peňažného ústavu Bank of America v štvrtom kvartáli medziročne klesol o takmer polovicu pre negatívne účtovné položky vo výške 2,9 mld. USD v súvislosti so zmenou daňového zákona. Banka v stredu informovala, že jej zisk za október až december sa znížil na 2,37 mld. USD, čiže 20 centov na akciu z úrovne 4,54 mld. USD, čiže 39 centov na akciu v rovnakom období pred rokom.

Rovnako ako ďalšie americké banky musela Bank of America vo svojej bilancii odpísať odložené daňové aktíva. Pozitívne na kvartálne výsledky banky vplýval rast úrokových sadzieb. Čisté úrokové výnosy Bank of America medziročne stúpli o 11 percent na 11,46 mld. USD. Celkové výnosy banky boli v záverečnom štvrťroku vlaňajška v objeme 20,44 mld. USD, čiže sa zvýšili z úrovne 19,99 mld. USD, na ktorej boli v poslednom kvartáli predchádzajúceho roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame