Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew
27. apríla 2016 9:55 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Zisk Asset Managementu SLSP vlani vzrástol o polovicu

Firma dosiahla zisk 1,29 mil. eur a takmer celý pôjde na výplatu dividend.

Spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne (SLSP) dosiahla v minulom roku čistý zisk 1,29 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 50,2 %. “Tým sa potvrdilo, že aj v uplynulom roku bola spoločnosť ekonomicky stabilná a kapitálovo silná,” uviedla firma vo výročnej správe za minulý rok. Takmer celý zisk pôjde na výplatu dividend.
Hodnota majetku za zhruba miliardu
Trhový podiel spoločnosti bol ku koncu vlaňajška podľa jej vyjadrení na úrovni 18,62 %. Jej služby vlani využívalo 155 390 klientov. Hodnota majetku v podielových fondoch ku koncu roka dosiahla približne 1 mld. eur. Čisté predaje fondov boli na úrovni 108 mil. eur.
Vývoj na finančných trhoch
Rok 2015 bol veľmi bohatý na zásadné udalosti, ktoré ovplyvnili dianie na finančných trhoch. Medzi najvýznamnejšie patrili obavy o spomalenie hospodárskeho rastu v Číne a následne aj v rozvíjajúcich sa krajinách. Napriek stimulu, vyplývajúcemu z predaju cien ropy, globálny hospodársky rast ostal vlani neuspokojivo nízky. Väčšina centrálnych bánk vyspelých krajín pokračovala v znižovaní úrokových sadzieb a dodávala na trhy likviditu, ale ani zvýšený prebytok peňazí nenaplnil očakávania ekonomík a rastu. Výnimkou bola americká centrálna banka, ktorá vzhľadom na zlepšujúci sa stav amerického pracovného trhu začala so zvyšovaním úrokových sadzieb.
O spoločnosti
Správcovská spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne bola založená 21. júna 2001 a do Obchodného registra SR bola zaregistrovaná 25. septembra 2001. Jediným akcionárom spoločnosti je Erste Asset Management, GmbH. Hlavnou materskou spoločnosťou je Erste Group Bank AG.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame