Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wells Fargo
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Vogel
13. apríla 2018 19:06 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk americkej banky Wells Fargo v prvom kvartáli stúpol o 6 %

Najväčší poskytovateľ hypotekárnych úverov v USA v prvom kvartáli dosiahol zisk 1,12 USD na akciu, čo bolo o 6 centov viac, ako predpovedali analytici.

Zisk americkej banky Wells Fargo v prvom kvartáli stúpol o 6 percent na 5,9 mld. USD, čo predstavovalo 1,12 USD na akciu. Ziskom na akciu peňažný ústav o 6 centov prekonal očakávania analytikov oslovených v prieskume FactSet. Banka počas januára až marca na daniach zaplatila 1,37 mld. USD, čiže o približne 36 percent menej ako v prvom štvrťroku vlaňajška, a to vďaka rozsiahlej americkej daňovej reforme.

Banka, ktorá je najväčším poskytovateľom hypotekárnych úverov v USA, však potvrdila, že regulačný úrad jej ponúkol vyriešiť sériu vyšetrovaní urovnaním v sume 1 mld. USD. Wells Fargo sa totiž podrobuje viacerým prešetrovaniam v súvislosti s otváraním falošných klientskych účtov, nútením zákazníkov prijať nepotrebné poistenie áut, nespravodlivým účtovaním poplatkov spojených s úrokovými sadzbami pri hypotekárnych úveroch, ako aj v súvislosti s inými záležitosťami.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame