Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JP Morgan
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Seth Wenig, File
12. októbra 2018 14:58 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk americkej banky JPMorgan medziročne stúpol o 24 percent

Peňažný ústav za tretí štvrťrok vykázal zisk 8,38 mld. USD čiže 2,34 USD na akciu.

Zisk americkej banky JPMorgan Chase & Co. v treťom kvartáli medziročne vzrástol o 24 percent, keďže jej pomohlo zníženie daní a vyššie úrokové sadzby. Banka v piatok informovala, že v treťom štvrťroku dosiahla zisk 8,38 mld. USD, čiže 2,34 USD na akciu. V rovnakom období pred rokom bol jej zisk v sume 6,73 mld. USD, čiže 1,76 USD na akciu. Výsledkom za tretí kvartál JPMorgan prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí odhadovali, že vykáže zisk 2,26 USD na akciu.

Kvartálne príjmy banky sa medziročne zvýšili na 27,82 mld. USD z úrovne 26,45 mld. USD. „Americká a globálna ekonomika naďalej prejavujú silu, napriek rastúcim hospodárskym a geopolitickým neistotám, ktoré by niekedy v budúcnosti mohli negatívne ovplyvniť našu ekonomiku,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame