Zdroje z podielových fondov v uplynulom týždni ubúdali

17. decembra 2015 14:15
SITA
Euro bankovky peniaze mince
Ilustračné foto. SITA/Jozef Jakubčo

Podielové fondy na Slovensku vykázali v minulom týždni záporné čisté predaje v sume takmer 15 mil. eur.

Po predchádzajúcom posilnení zdrojov v otvorených podielových fondoch na Slovensku v uplynulom týždni z nich peniaze naopak ubúdali. Fondy spravované členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) totiž vykázali záporné čisté predaje na úrovni 14,6 mil. eur, keď najviac zdrojov, 22,7 mil. eur, ubudlo z dlhopisových fondov.

Zmiešané fondy boli v pluse prevyšujúcom 20 mil. eur

Ako ďalej informuje SASS, v mínuse boli v uplynulom týždni aj fondy krátkodobých investície v sume 10,7 mil. eur a peňažné fondy vo výške 1,6 mil. eur. Z realitných fondov ubudlo 649 tis. eur a zo štruktúrovaných fondov 237,7 tis. eur. Naopak takmer 20,5 mil. eur pribudlo v zmiešaných fondoch. Kladné čisté predaje evidovali aj akciové fondy na úrovni bezmála 800 tis. eur a fondy alternatívnych investícií 122,2 tis. eur.

Najviac prostriedkov získal VÚB Asset Management

Z jednotlivých správcovských spoločností najviac peňazí pritieklo v sledovanom období do fondov VÚB Asset Managementu, keď zaznamenali celkové kladné čisté predaje na úrovni 7,2 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s čistými predajmi 1,7 mil. eur. Na druhej strane najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu na úrovni 22,1 mil. eur.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články