Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze mince
Ilustračné foto. SITA/Jozef Jakubčo
17. decembra 2015 14:15 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Zdroje z podielových fondov v uplynulom týždni ubúdali

Podielové fondy na Slovensku vykázali v minulom týždni záporné čisté predaje v sume takmer 15 mil. eur.

Po predchádzajúcom posilnení zdrojov v otvorených podielových fondoch na Slovensku v uplynulom týždni z nich peniaze naopak ubúdali. Fondy spravované členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) totiž vykázali záporné čisté predaje na úrovni 14,6 mil. eur, keď najviac zdrojov, 22,7 mil. eur, ubudlo z dlhopisových fondov.

Zmiešané fondy boli v pluse prevyšujúcom 20 mil. eur
Ako ďalej informuje SASS, v mínuse boli v uplynulom týždni aj fondy krátkodobých investície v sume 10,7 mil. eur a peňažné fondy vo výške 1,6 mil. eur. Z realitných fondov ubudlo 649 tis. eur a zo štruktúrovaných fondov 237,7 tis. eur. Naopak takmer 20,5 mil. eur pribudlo v zmiešaných fondoch. Kladné čisté predaje evidovali aj akciové fondy na úrovni bezmála 800 tis. eur a fondy alternatívnych investícií 122,2 tis. eur.

Najviac prostriedkov získal VÚB Asset Management
Z jednotlivých správcovských spoločností najviac peňazí pritieklo v sledovanom období do fondov VÚB Asset Managementu, keď zaznamenali celkové kladné čisté predaje na úrovni 7,2 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s čistými predajmi 1,7 mil. eur. Na druhej strane najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy Tatra Asset Managementu na úrovni 22,1 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies