Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, obchodovanie
Ilustračné foto pixabay.com
22. februára 2018 10:02 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Zdroje v podielových fondoch a riadených portfóliách vlani stúpli

V medziročnom porovnaní majetok v podielových fondoch a riadených portfóliách vzrástol v minulom roku o takmer 14 %.

Celkový majetok v podielových fondoch a riadených portfóliách pod správou členov Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahol ku koncu minulého roka hodnotu 9,06 mld. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa údajov asociácie nárast o takmer 14 %. Na konci roka 2016 to bola totiž suma 7,96 mld. eur.

Rástli aj otvorené podielové fondy

V rámci celkového majetku pod správou narástol aj objem majetku v samotných otvorených podielových fondoch distribuovaných v SR, a to o 14,4 % na 8,31 mld. eur. Rástli aj čisté predaje otvorených podielových fondov. Najvyššie čisté predaje smerovali do zmiešaných fondov pri sume 581,6 mil. eur. Do realitných fondov išla suma 173, 2 mil. eur a do akciových fondov 62,2 mil. eur. Naopak najväčší odlev finančných prostriedkov bol vo fondoch krátkodobých investícií, a to 88,8 mil. eur. Celkový objem čistých predajov za celý vlaňajšok bol 703,5 mil. eur.

Celková ustálená dynamika rastu spravovanej hodnoty majetku, ako aj nových investícií do otvorených podielových fondov bola podľa vyjadrení asociácie odrazom rastu hodnoty jednotlivých tried aktív na svetových finančných trhoch, ako aj odrazom záujmu a dôvery obyvateľstva v sektore kolektívneho investovania v SR.

O asociácii

Slovenská asociácia správcovských spoločností v súčasnosti združuje 20 spoločností z oblasti kolektívneho investovania, ktoré na slovenskom trhu ponúkajú 648 otvorených podielových fondov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies