Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew
21. septembra 2018 14:05 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Záujem investorov o fondy peňažného trhu sa neustále znižuje

Kým ku koncu júna minulého roka bol podiel fondov peňažného trhu na celkových aktívach podielových fondov na úrovni 0,52 %, tak na konci júna tohto roka to bolo 0,25 %.

Podiel fondov peňažného trhu na celkových aktívach podielových fondov sa neustále znižuje. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska v štatistickom bulletine, ku koncu júna predstavoval ich podiel 0,25 %. Pred rokom na konci šiesteho mesiaca bol tento podiel na úrovni 0,52 %.

Najväčší podiel na celkových aktívach mali na konci júna zmiešané fondy s podielom 45,34 %. Nasledovali dlhopisové fondy, ktorých podiel bol 26,06 %. Na treťom mieste boli realitné fondy s podielom 18,47 %. Podiel akciových fondov predstavoval 7,35 %. Podiel kategórie ostatných fondov, medzi ktoré sú zaradené napríklad zaistené fondy, špeciálne fondy alternatívnych investícií, špeciálne fondy cenných papierov a špeciálne fondy profesionálnych investorov, bol na konci júna 2,53 %.

Na finančnom trhu SR je kolektívne investovanie zastúpené piatimi tuzemskými správcovskými spoločnosťami a jednou zahraničnou správcovskou spoločnosťou, pričom ku koncu júna mali v správe 88 tuzemských otvorených podielových fondov. Tuzemské správcovské spoločnosti sú Asset Management Slovenskej sporiteľne, IAD Investments, Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky, Tatra Asset Management a VÚB Asset Management. Zahraničnou správcovskou spoločnosťou je ČSOB Asset Management.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame