Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew
25. júna 2018 10:44 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Záujem investorov o fondy peňažného trhu sa neustále znižuje

Kým ku koncu marca minulého roka bol podiel fondov peňažného trhu na celkových aktívach podielových fondov na úrovni 0,55 %, tak na konci marca tohto roka to bolo 0,43 %.

Podiel fondov peňažného trhu na celkových aktívach podielových fondov sa neustále znižuje. Ako ďalej konštatovala Národná banka Slovenska (NBS), ku koncu marca predstavoval ich podiel 0,43 %. Na konci minulého roka to bol podiel 0,45 %. Ku koncu septembra 2017 to bol podiel 0,49 %, na konci júna 0,52 % a v marci 2017 to bolo 0,55 %.

Najväčší podiel na celkových aktívach mali na konci marca tohto roka zmiešané fondy s podielom 44,38 %. Nasledovali dlhopisové fondy, ktorých podiel 27 % klesol medzikvartálne o 0,68 percentuálneho bodu. Na treťom mieste boli realitné fondy s podielom 18,21 %. Podiel akciových fondov na konci marca vzrástol na hodnotu 6,98 %. Podiel kategórie ostatných fondov, medzi ktoré sú zaradené napríklad zaistené fondy, špeciálne fondy alternatívnych investícií, špeciálne fondy cenných papierov a špeciálne fondy profesionálnych investorov, klesol na 3,01 %.

Na finančnom trhu SR je kolektívne investovanie zastúpené piatimi tuzemskými správcovskými spoločnosťami a jednou zahraničnou správcovskou spoločnosťou, pričom ku koncu marca mali v správe 87 tuzemských otvorených podielových fondov. Tuzemské správcovské spoločnosti sú Asset Management Slovenskej sporiteľne, IAD Investments, Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky, Tatra Asset Management a VÚB Asset Management. Zahraničnou správcovskou spoločnosťou je ČSOB Asset Management.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame