Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AEGON
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Peter Dejong
19. februára 2016 11:21 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Základný zisk Aegonu pred zdanením klesol

Poisťovňa za štvrtý kvartál vykázala základný zisk pred zdanením v sume 486 mil. eur.

Holandská poisťovňa Aegon za štvrtý kvartál vykázala nižší základný zisk pred zdanením, ako sa očakávalo. Dôvodom bol menší zisk na trhu USA, ktorý sa na podnikaní poisťovne podieľa dvoma tretinami. Aegon za október až december dosiahol základný zisk pred zdanením v sume 486 mil. eur, pričom v rovnakom období predošlého roka bol v objeme 562 mil. eur. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters, predpokladali, že zisk pred zdanením bude na úrovni 530 mil. eur.

Čistý zisk stúpol
Finančný riaditeľ spoločnosti Darryl Button uviedol, že poisťovňa sa preorientovala na prostredie nízkych úrokových sadzieb tým, že sa sústredila na správu majetku a dôchodkové poistenie, ktoré generujú spoľahlivý príjem z poplatkov. „Náš základný zisk bol trochu slabý, ale vcelku z perspektívy ziskovosti všetko smeruje primerane dobre,“ povedal Button. Čistý zisk spoločnosti v štvrtom kvartáli posilnil o 20 % na sumu 478 mil. eur.

Na Slovensku štyri spoločnosti
Aegon Slovensko patrí do koncernu Aegon, ktorý pôsobí v oblasti poisťovníctva. Na Slovensko vstúpila značka Aegon v roku 2003. V súčasnosti pôsobí v oblasti poistenia a starobného dôchodkového sporenia. Pod značkou Aegon pôsobia na slovenskom trhu štyri spoločnosti, a to Aegon Životná poisťovňa, Aegon, d. s. s., Aegon partner a AegonHungary Composite Insurance Closed Company Limited by Shares, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame