Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Auto
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
19. januára 2018 13:59 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Zákazku na PZP v rezorte obrany získala Kooperativa poisťovňa

Štvorročná rámcová zmluva na povinné zmluvné poistenie vozidiel ministerstva obrany má hodnotu cez 6 miliónov eur.

Tisícky štátnych vozidiel bude poisťovať Kooperativa poisťovňa. Získala totiž zákazku rezortu obrany na zabezpečenie povinného zmluvného poistenia vozidiel na štyri roky. Rámcová zmluva v hodnote 6,1 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty bola podľa informácií uverejnených v úradnom vestníku Európskej únie uzatvorená 21. decembra minulého roka. Pôvodná predpokladaná hodnota zákazky bola 6,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Poistenie sa týka aj príspevkových organizácií

Pod túto rámcovú zmluvu pritom spadá povinné zmluvné poistenie vozidiel vo vlastníctve štátu v správe rezortu obrany, rozpočtových organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva obrany, Ozbrojených síl SR a na základe príkaznej zmluvy sa poistenie týka aj príspevkových organizácií, ktorých zriaďovateľom je rezort obrany.

Podľa popisu obstarávania sa tak toto povinné zmluvné poistenie môže týkať až tisícok vozidiel. Predovšetkým ide o vozidlá na prepravu cestujúcich, ktorých je vyše 4 tisíc, taktiež viac ako 2,3 tisíca vozidiel na prepravu tovarov, či vyše 7 tisíc kusov terénnych vozidiel. Okrem toho má rezort obrany záujem poistiť aj prípojné vozidlá, traktory, či pracovné stroje a ostatné vozidlá.

Kooperativa poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Majoritným akcionárom je Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe, ktorej podiel akcií predstavuje 100 % priamo alebo nepriamo. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group. Na Slovensku pôsobia v rámci skupiny poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame