Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poštová banka
Ilustračné foto. Poštová banka
10. novembra 2017 14:41 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Za deväť mesiacov dosiahla Poštová banka zisk cez 32 mil. eur

V medziročnom porovnaní deväťmesačný zisk banky poklesol o 37,3 %, dôvodom sú investície a zmena zamerania.

Poštová banka dosiahla ku koncu septembra čistý zisk 32,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to zníženie o 37,3 %. Pokles je však podľa vyjadrení banky plánovaný. Ovplyvňuje ho predovšetkým modernizácia banky a zmena strategického zamerania na retailový segment.

Banka totiž významne investovala do rozvoja nových produktov a modernizácie zastaraných a chýbajúcich informačných systémov. Ďalej to bol rebranding obchodnej siete, intenzívnejšia marketingová komunikácia a modernizácia distribučnej siete, ale aj zmena stratégie banky v oblasti korporátneho bankovníctva.

Hospodárenie v roku 2017 je podľa vyjadrení Poštovej banky lepšie, ako pôvodne plánované. Dôvodom je hlavne výrazne lepší ako plánovaný výkon retailového segmentu. Ďalej to bol aj nižší nárast operatívnych nákladov banky, ako aj mimoriadne zisky z finančných a menových operácií.

O spoločnosti

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame