Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, čas, sporenie, investovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
6. februára 2019 8:02 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Z podielových fondov minulý týždeň ubudlo viac ako 7,5 mil. eur

Najväčšie záporné čisté predaje vykázali v uplynulom týždni dlhopisové fondy na úrovni 3,3 mil. eur.

Z podielových fondov na Slovensku v uplynulom týždni ubudlo vyše 7,5 mil. eur. Týždeň predtým boli pritom čisté predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) naopak kladné v objeme takmer 10 mil. eur. Celkové predaje podielov v uplynulom týždni pritom dosiahli 19,4 mil. eur a spätný nákup predstavoval 26,9 mil. eur.

Najväčšie záporné čisté predaje vykázali v sledovanom období dlhopisové fondy na úrovni 3,3 mil. eur. V mínuse však boli aj štruktúrované fondy v objeme 2,6 mil. eur, zmiešané fondy rovnako 2,6 mil. eur, fondy krátkodobých investícií 2,4 mil. eur a mierne záporné čisté predaje v sume 37,1 tis. eur vykázali aj peňažné fondy. Naopak zdroje pribúdali v akciových fondoch, a to 2 mil. eur, v realitných fondoch 1,4 mil. eur a kladné čisté predaje fondov alternatívnych investícií dosiahli takmer 19 tis. eur.

Z jednotlivých správcovských spoločností najvyššie kladné čisté predaje v uplynulom týždni zaznamenali fondy IAD Investments v sume 1,5 mil. eur nasledované fondmi Amundi Luxembourg S.A. vo výške 1,4 mil. eur. Naopak v mínuse skončili najmä fondy Tatra Asset Managementu, ktoré vykázali záporné čisté predaje 3,7 mil. eur a fondy Asset Managementu Slovenskej sporiteľne boli v mínuse 3,5 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame