Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot
Ilustračné foto Wüstenrot
4. augusta 2015 12:56 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Wüstenrot sporiteľňa za polrok so ziskom 543 tis. eur

V prvom polroku si klienti uzavreli zmluvy o stavebnom sporení v celkovej výške cieľových súm 137,8 mil. eur.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa dosiahla od začiatku januára do konca júna čistý zisk 543 tis. eur. Predstavuje to medziročne mierny nárast, keďže v prvom polroku minulého roka bola banka v pluse 442 tis. eur. V prvom polroku si klienti uzavreli zmluvy o stavebnom sporení v celkovej výške cieľových súm 137,8 mil. eur. Medziročne to predstavuje nárast o takmer 5 %. Vklady klientov dosiahli v polročnom období sumu 61,7 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to nárast o 17,4 %.

Medziročný nárast výšky cieľovej sumy je ešte výraznejší v prípade úverov poskytnutých klientom. Ich priemerná výška dosiahla 26,5 tis. eur, čo je o 4,5 tis. eur viac ako pred rokom. Celkovo boli klientom v prvom polroku poskytnuté úvery na bývanie v objeme cieľových súm 42,7 mil. eur. Medziročne táto suma vzrástla o viac ako 9 %. Za uplynulých šesť mesiacov bolo klientom vyplatených 85,4 mil. eur, teda o 4,9 % viac ako v porovnateľnom období minulého roka.

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 60 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni a nemecká Wüstenrot & Württembergische AG má 40 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame