Wüstenrot sporiteľňa za polrok so ziskom 543 tis. eur

4. augusta 2015 12:56
SITA
úvery, bývanie
Ilustračné foto ddpavumba/FreeDigitalPhotos.net

V prvom polroku si klienti uzavreli zmluvy o stavebnom sporení v celkovej výške cieľových súm 137,8 mil. eur.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa dosiahla od začiatku januára do konca júna čistý zisk 543 tis. eur. Predstavuje to medziročne mierny nárast, keďže v prvom polroku minulého roka bola banka v pluse 442 tis. eur. V prvom polroku si klienti uzavreli zmluvy o stavebnom sporení v celkovej výške cieľových súm 137,8 mil. eur. Medziročne to predstavuje nárast o takmer 5 %. Vklady klientov dosiahli v polročnom období sumu 61,7 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to nárast o 17,4 %.

Medziročný nárast výšky cieľovej sumy je ešte výraznejší v prípade úverov poskytnutých klientom. Ich priemerná výška dosiahla 26,5 tis. eur, čo je o 4,5 tis. eur viac ako pred rokom. Celkovo boli klientom v prvom polroku poskytnuté úvery na bývanie v objeme cieľových súm 42,7 mil. eur. Medziročne táto suma vzrástla o viac ako 9 %. Za uplynulých šesť mesiacov bolo klientom vyplatených 85,4 mil. eur, teda o 4,9 % viac ako v porovnateľnom období minulého roka.

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 60 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni a nemecká Wüstenrot & Württembergische AG má 40 %.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články