Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot poisťovňa
Ilustračné foto Wüstenrot poisťovňa
11. júna 2018 10:26 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Wüstenrot poisťovňa počíta s poistným za takmer 56 mil. eur

Z tohtoročného celkového objemu by 29 mil. eur malo byť v oblasti životného poistenia.

Pre tento rok si Wüstenrot poisťovňa stanovila za cieľ hrubé predpísané poistné vo výške 55,65 mil. eur. To by v medziročnom porovnaní znamenalo pokles, keďže v roku 2017 to bol hrubý predpis cez 57 mil. eur. Z tohtoročného celkového objemu by 29 mil. eur malo byť v oblasti životného poistenia a 26,65 mil. eur v neživotnom poistení.

Náklady na vyplatené poistné plnenia sú odhadované vo výške 26,75 mil. eur. Náklady na poistné plnenia ku koncu decembra 2017 dosiahli 26,4 mil. eur. Náklady v životnom poistení by mali tento rok tvoriť 53 % z celkového predpokladaného objemu a náklady v oblasti neživotného poistenia 47 %.

Pri finančnom umiestnení prostriedkov z technických rezerv bude spoločnosť aj naďalej využívať konzervatívny prístup. Teda investície bude smerovať najmä do bezpečných cenných papierov s pevnou úrokovou sadzbou. Výnosy z finančných investícií sú ovplyvňované znižovaním úrokových sadzieb na finančnom trhu. Firma plánuje celkové výnosy z finančných investícií vo vlastnom mene vo výške 2,29 mil. eur.

O spoločnosti

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame