Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot poisťovňa
Ilustračné foto Wüstenrot poisťovňa
28. augusta 2017 10:56 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Wüstenrot poisťovňa počíta s poistným zhruba na úrovni minulého roka

Pri finančnom umiestnení prostriedkov z technických rezerv bude firma podľa jej vyjadrení aj naďalej využívať konzervatívny prístup.

Wüstenrot poisťovňa si pre rok 2017 stanovila za cieľ dosiahnuť hrubé predpísané poistné vo výške 58,55 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti, v medziročnom porovnaní by to bola zhruba rovnaká hodnota ako v roku 2016. Z plánovaného objemu by 33,05 mil. eur malo byť v rámci životného poistenia a 25,5 mil. eur v oblasti neživotného poistenia.

Náklady na poistné plnenia boli v minulom roku v objeme cez 32 mil. eur. Na tento rok spoločnosť odhaduje, že to bude 24,5 mil. eur. Náklady v oblasti životného poistenia by mali tvoriť 57 % z celkového predpokladaného objemu a náklady v oblasti neživotného poistenia 43 %.

Pri finančnom umiestnení prostriedkov z technických rezerv bude firma podľa jej vyjadrení aj naďalej využívať konzervatívny prístup, teda investície bude smerovať najmä do bezpečných cenných papierov s pevnou úrokovou sadzbou. Výnosy z finančných investícií sú ovplyvňované znižovaním úrokových sadzieb na finančnom trhu. Poisťovňa plánuje celkové výnosy z finančných investícií vo výške 3,5 mil. eur.
O spoločnosti
Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies